Volodymyr Kukhar

Volodymyr Kukhar

36p

47 comments posted · 0 followers · following 0

13 years ago @ Українська ... - Соборна Укр... · 0 replies · +1 points

Михайле, річ не у затиканні рота комусь, а у випусканні чи невипусканні джина, з яким потім буде годі дати ради. Ну, Андрухович його з розмахом запустив...
Я ж залишаюся при думці, що думки мають властивість матеріалізуватися. Особливо, коли для них є такий поживний грунт, як в теперішній Україні.
Ще згадую приказку народну, яку чув не раз від одного гуцула: говорити - то не косити. Оце факт. Слово випустиш - начувайся :)
Завжди цікаво поговорити з мудрими людьми :)

13 years ago @ Українська ... - Соборна Укр... · 0 replies · +2 points

Михайле, і я в частині аналізу з більшістю тез Андруховича згоден. А от щодо того, що відрубати частину території - це вихід... Не вважаю це виходом. А найгірше те, що коли ті, кого Андрухович вже виставляє на вихід, самі туди зберуться, то якраз і стане його ідеї в нагоді їм.

13 years ago @ Українська ... - ГРОМАДЯНСЬК... · 0 replies · +1 points

Вікторе, "націоналізм" у тексті - лише буквальний переклад з англійської. А у самій англійський слово "націоналізм" не несе такого негативного заряду, як у країнах на теренах пост-СРСР, де стільки поборювали ще й буржуазний націоналізм.
Якщо йдеться про відхід від терміну "націоналізм" заради того, щоб саму ідею об'єднання патріотів на основі роботи для модернізації країни, то з тим - ніяких проблем!

13 years ago @ Українська ... - Соборна Укр... · 0 replies · +1 points

вибач за повторення, але Франкл з Гьоте праві: хочеш втрафити в точку, ціль трохи вище!

13 years ago @ Українська ... - Соборна Укр... · 0 replies · +2 points

Андрію, своїх сталінів мають усі народи, а деякі, наприклад, як євреї, мають ще й гітлерів. і нічого! як добре каже коліжанка, спробував би хто в Ізраїлі заговорити як Андрухович!?
віддати - річ нехитра. тут вже йдеться про історичний прогрес. особисто я у прогрес людини, людства, вірю дуже в окремих аспектах. історичний прогрес якраз є тим аспектом, про який можна говорити в контексті прогресу. це - величезна тема, про яку обов'язково колись розлогіше напишу. якщо коротко, то де ми були в часи Руської Трійці і Шевченка, де ми були в часи Грінченка і Чикаленка, де ми були в часи Шухевича, у часи Щербицького, і де ми зараз? Цей прогрес України є, і його не можна розтринькувати лише тому, що у нашій державі змінився президент!

13 years ago @ Українська ... - Соборна Укр... · 0 replies · +1 points

до п. Сливки: справа від коментів є два пальчики - вниз і вгору. То я вже мусів клікнути, що ваш комент Подобається. Опції Дуже подобається поки нема :)
Якщо серйозно, не знаю, чи помітили ви, якими високими темпами поширюються ідеї а ля Юрій Андрухович після президентських виборів-2010. Цілий клопіт :)

13 years ago @ Українська ... - ГРОМАДЯНСЬК... · 0 replies · +1 points

Оксано, дуже в точку. А ж є ще проблема, про яку колись Ленка Віхова сказала: як діяти, де набратися снаги, коли більшість суспільства спостерігає за суспільними процесами як болільники на футбольному матчі?
Яка ваша версія того, що ж треба змінювати і як? Поки що крім особистого прикладу послідовної роботи або "тактики малих справ" тих, хто бачить проблему як ми з вами, інших способів не бачу.

13 years ago @ Українська ... - Монархія в У... · 1 reply · +1 points

Олександре, думаю, багато що можна пояснити, виходячи з цього, але з іншого боку: "Бо монархія спирається на невіддільну від неї систему консервативних цінностей".
Можливо, монархії стали не запорукою успіху в європейських країнах, а сам факт їх збереження є наслідком домінування позитивних суспільних цінностей: толерантності, того самого набору консервативних цінностей. От про ці консервативні цінності було б цікаво побалакати.
Дещо несподівано і цікаво у тебе цинізм - капіталістичний. Що саме мається на увазі? Зазвичай цинізм пов'язують з релятивізмом, пост-модерном, постіндустріальним світом.

13 years ago @ Українська ... - Махатма:: · 0 replies · +1 points

Григорію, Борис Потятиник, здається, переконливо говорить про те, що й ти. Сиала потрібна чимала, щоб триматися, як Ганді.
Дурне діло не хитре - розмахувати кулаками. Юпітере, ти сердишся... Є ще, правда, питання праведного гніву - він буває праведним. Але коли гніву багато він перетворюється на побутове дзижчання, яким ми всі одне одного на кожному кроці дратуємо, навіть не зробивши нічого для цього.

13 years ago @ Українська ... - ГРОМАДЯНСЬК... · 0 replies · +1 points

Михайло:
Громадянський націоналізм -- це не близька мені ідея( слово націоналізм відштовхує. Воно якесь агресивне змістовно. Воно ніби окреслює захист не для всіх, розрізнення за національною ознакою...( це не близько мені. Я точно не відчуваю себе членом ніякої етнічної спільноти, котра мала б потребу такого вже в назві своїй оппртуністичного відбудовування свого самовизначення... соррі Володя(
ВК:
Михайле, завжди цікаво знати твою думку.
Громадянський націоналізм - всього лише спроба перекладу з англійської civic nationalism. Це - лише конструкція, яка використовується майже виключно в академічних колах, здебільшого на Заході. І слово націоналізм в англійські мові не несе стільки негативу, скільки в українській або російській, а особливо - після буржуазного націоналізму. Англійська просто набагато бідніша за слов'янські мови :)
В 95 році я хотів ознайомити колег-дослідників, а через них - і дещо ширшу аудиторію, з цим концептом.
Хоча ним зацікавилися і публічні фігури, які люблять похизуватися своїми науковими досягненнями - як Дмитро Табачник, наприклад, цей термін широко не поширився і, напевне, шансів на це не мав. Не має і зараз, та й потреби в цьому не бачу.
Є просте слово патріотизм - його має вистачити на всіх.