Varol AKSOY

Varol AKSOY

45p

79 comments posted · 1 followers · following 0

177 weeks ago @ Varol AKSOY - Michelangelo - Adem'in... · 0 replies · +1 points

Ruh konusuna değinmişsiniz şehir efsanelerini referans alarak, bu benim en takıntılı olduğum konulardan biridir. Siz bizzat, kendinizden son derece emin olarak, adeta binlerce bilimsel makale okumuşçasına ruh denilen kavramın beyinde yer aldığını iddia ediyorsunuz.
http://www.evrimagaci.org/makale/96 Şurada bu konunun bilimsel bir açıklaması mevcut. Okuyamam, zamanım yok diyorsanız sayfa içerisinde CTRL+F kombinasyonu ile "epifiz" diye aratırsanız; bir kez bile geçmediğini gözlemleyebilirsiniz.

Ben ruhun varlığı ya da yokluğu konusuna girmek istemiyorum, zira bu konuya derinlemesine vakıf değilim ama beyinde yer alan bir maddeymişçesine savunulmasını komik bulmak için çok derine inmeye de gerek yok sanıyorum. Ayrıca tanrı kavramını ak sakallı dede şeklinde çizen ben değilim, bakınız yukarıdaki eserde zaten ak sakallı kişi tanrı olarak resmedilmiş. Tanrının konumu konusunda şikayetinizi bana değil, Michelangelo'ya iletmeniz gerekmiyor mu? :)

Zaten yazı dilimden anlaşılacağı üzere ben ortaya bilimsel bir gerçek değil, kendi abuk sabuk dünyamdan yansımalar şeklinde vasat bir metin bıraktım. Esere bu gözle baktım, daha eğlenceli buldum, eğer öyleyse zekasına ve cesaretine bin kat hayran kalınabileceğini dile getirdim.

Yine de görüşünüzü bildirdiğiniz için teşekkür ederim.

180 weeks ago @ Varol AKSOY - Anarşist kapı · 0 replies · +1 points

Ahahah hepsine güldüm :D :D

Teşekkür ederim :)

190 weeks ago @ Tahir YILDIZ - Oğlum Oluyor: Kuzey Y... · 1 reply · +1 points

Bastan sona gulumseyerek okudum, daha gelmeden mutluluk sacmaya basladi etrafa :) Saglikla, gulucuklerle buyusun :)

192 weeks ago @ Varol AKSOY - Cinemaximum reklamları · 1 reply · +1 points

Haklısın Oğuz abi. Ses olayı bambaşka bir rezalet. Nasıl olsa kimse ses çıkarmıyor, alternatif de yok denecek kadar az diye çıtayı düşürdükçe düşürüyorlar.

192 weeks ago @ Varol AKSOY - Cinemaximum reklamları · 0 replies · +1 points

Kesinlikle.

Yeni favorim Cinetech. :)

192 weeks ago @ Varol AKSOY - Cinemaximum reklamları · 0 replies · +1 points

:)

199 weeks ago @ Varol AKSOY - Kahve kokusu · 0 replies · +1 points

Teşekkürler Ali,

İstanbul'da yaşamanın zitrilyon dezavantajının yanında minicik bir avantajı herhalde, burada kahveye ulaşmak pek zor değil. Hatta geçenlerde Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin Eminönü şubesinden çekirdek aldım, onun tadı da gayet lezizdi.

Bence bir öğütücü alıp kendin taze kavrulmuş çekirdekleri çeksen daha iyi olur. Yukarıda bahsettiğim sitelerden birinden çekirdek kahve alabilirsin, bu konuda kefilim, taze taze istediğin kadar kavurup gönderiyorlar. :)

Bu arada ben şu sıralar kahveyle ilgili abuk bir durum yaşıyorum. Geçtiğimiz hafta Almanya'dan gelen akrabalarım bir kahve makinesi hediye ettiler. Philips Senseo adında, pod ile kahve yapabiliyor sadece. İşin garibi o ped kahveler hiçbir yerde bulunamıyor. Satan bir iki yer var, onlar da dev fiyatlar istiyorlar.

Almanya Tchibo'da 4 euro olan ped http://www.tchibo.de/kaffee-pads-c400004289.html Türkiye Tchibo'da satılmıyor, Douwe Egberts ise 66 lira istiyor. :/ http://www.douweegberts.com.tr/products/ped-kahve...

Almanya'dan gelecek insan yolu gözlüyorum mecburen. :/

237 weeks ago @ Varol AKSOY - Michelangelo - Adem'in... · 0 replies · +1 points

Merhaba Abdullah Bey,

Nasıl kalbe benzettiğinizi anlayamadım ben. Görsellere tekrar bakın isterseniz.

kalp


beyin

249 weeks ago @ Varol AKSOY - Dünyanın içine kiml... · 0 replies · +1 points

Güzel soru! :)

Cevabım: Bilmiyorum ama birilerini suçlayabilmek güzel şey bence. :D

249 weeks ago @ Varol AKSOY - Kimse bizi hatırlamay... · 0 replies · +1 points

Merhaba Anonim-e :)

Bloguma olan sıfır ilgi neticesinde çok fazla vakit ayıramıyorum buraya. Kimse yorum yazmıyor yahu, çok fena sinir oluyorum ben bu duruma :/ Önüme gelen her yere bir şeyler yazıyorum ama kendi evladım gibi sevdiğim, canım ciğerim blogum aklıma bile gelmiyor. Yorumun sayesinde bir bloga sahip olduğumu tekrar hatırladım, teşekkür ederim. :)

Din konusunda yorumum buraya yazılmaması gereken cinsten :) Hani hep "açıklama yapması beklenen bir grup" var ya, onlardanım üzerine afiyet. :)

Para konusuna gelecek olursak; güzel şey, seviyorum kendilerini ama über önemli bi noktaya taşımamak lazım. Rahat yaşa abi süper bi olay bu, konfor filan kim sevmez ki? Ama para için deli divane olmamak lazım diye düşünüyorum. Öyle bir döngünün içine giriyorsun ki; azıcık uzaklaşıp kendine dışarıdan baktığında "oha lan ne yapıyorum ben" diyorsun. Örneğin benim işe gitmek için araba almak için işe gitmem gibi.

Benim bu yazıdaki derdim şu an varolan değerleri yeniden konumlandırmaya ilişkindi. Yani o kadar deli anlamlar taşıyor ki bazı şeyler, az biraz uzaklaşıp baktığında; "oğlum bu ne lan" diyorsun. Para önemsiz değil ama süper über ultra önemli de değil. Ölmüyorsun sonuçta parasızlık yüzünden. Biraz zeka ile paran olmasa bile hayatta kalabilirsin. (türkiye için konuşuyorum, tabi afrika'da, ölümcül hastalıkların kol gezdiği yerlerde durum daha farklı) Kariyer mesela, deli gibi kas, çabala, git Obama ol Amerika'yı yönet. Toprağın içinde böcekler avuçlarını kaşıyor ölse de bi an önce yiyip kemirsek diye.

Hayata bir kez geldiğimiz gerçeğini unutmayalım, kafamıza taktığımız, önemli olarak addetiğimiz şeylerin bir gün yok olup gidecek ve kimse tarafından hatırlanmayacak olduğunu bilelim, yeryüzüne gelmiş en harika insan olsak bile bunun bize sadece nefes aldığımız sürece bir etkisinin olacağını görelim diyorum.

Aç karnına felsefe olmaz diye kim demişti ya, bak şimdi hak verdim ona düşününce :)

Bu arada klasik müzikle ilgili şu yazım da var ama tabi her zamanki gibi saçma sapan şeyler :D http://www.varol.us/kisisel/klasik-muzik-kafasi.h...