Adam

Adam

32p

35 comments posted · 0 followers · following 0

7 years ago @ PROMOCJA artystó... - Sukces i niezależnoś... · 0 replies · +1 points

Zgadza się, ale nie każdego puszczą w radiu, nawet za kasę. Radiowcy muszą dbać o format radia, trzymać się jakichś standardów i harmonogramu. Oczywiście istnieją różne radia i najlepiej szukać swojej niszy

7 years ago @ PROMOCJA artystó... - URUCHOMUCHO 2014 - pro... · 0 replies · +1 points

Młodzi artyści to artyści młodzi stażem. Bynajmniej tak bym to określił, ale jak to dokładnie interpretuje Uruchomucho, to polecam zapytać osobiście: muzykakordegarda@nck.pl.
Wytwórnie płytowe to przede wszystkim instytucje finansowe. One muszą zarabiać, taki jest ich główny cel. Wiadomo, są wytwórnie z powiedzmy 'powołania', które mają swoją ideę i z tej idei się zrodziły, ale nie ma się co oszukiwać, z samej idei nie wyżyją. Na rynku muzycznym jest przesyt spowodowany wysypem zespołów, który z kolei nakręcił się możliwościami jakie daje ogólnodostępna technologia i internet. Każdy może nagrać demówkę w domu, wrzucić na www/youtube/facebook i się promować. Ale ile z tych wykonawców nadaje się do tego biznesu?
W tych czasach talent to nie wszystko, a nawet bym powiedział, że znikoma część sukcesu. Wytwórnie płytowe szukają raczej sprawdzonych 'produktów', czyli zespoły które ze sobą coś reprezentują, które mają już jakichś odbiorców, nagraną płytę itd.
Na zachodzie wytwórnie też boją się ryzyka i nie chcą go podejmować. Artyści próbują przebić się niezależnie na własną rękę i kiedy są już 'sprawdzeni' na rynku, mogą spróbować nawiązać współpracę z wytwórnią.
Wytwórnie z poważnym kapitałem to przeważnie duże wytwórnie, z którymi kontrakty są niekoniecznie korzystne dla artystów. I warto czytać co w kontrakcie piszą drobnym maczkiem.
Po za tym na zachodzie artyści coraz mniej ufają wytwórnią płytowym i coraz częściej decydują się na niezależność.
Specjaliści wysyłani z wytwórni płytowych, czyli 'A&R' (Artists and Repetoire) istnieją, ale ich rola nie jest już taka sama jak kiedyś. Przemysł muzyczny zmienił się bardzo, polecam trzy pierwsze wpisy na blogu!
Polski rynek muzyczny jest sterylny. Ci którzy kontrolują główne źródła przekazu i dystrybucji chcą zostać w grze i kontrolować całość. Po za tym myślę, że edukacja w tym zakresie też raczej kuleje, chociaż zapewne jakiś progres jest.

9 years ago @ PROMOCJA artystó... - szukamMUZYKA - portal ... · 0 replies · +1 points

fajnie;] a gdzie sznurek do Twojej strony?

9 years ago @ Promocja Muzyczna - Butelki Zwrotne - Chce... · 0 replies · +1 points

procentowo?:D

9 years ago @ PROMOCJA artystó... - Metallica wydaje płyt... · 0 replies · +2 points

dzięki!:D
to o czym wspomniałeś to kontrakt dystrybucyjny. ale taki kontrakt żeby w ogóle być w stanie podpisać, trzeba też spełniać jakieś kryteria.
co moim zdaniem jest błędem, który popełnia cała masa zespołów to to, że od razu próbują nagrać całą płytę, wydać i wierzyć w to, że jakoś to będzie.. jak nagrywasz dla przyjemności i masz na to kasę to inna sprawa, ale jak tak jak w przypadku większości, masz ograniczony budżet, czas i możliwości, to trzeba działać strategicznie..

9 years ago @ PROMOCJA artystó... - Metallica wydaje płyt... · 2 replies · +2 points

wiesz co wielu muzyków którzy mają bądź mieli kontrakt z dużą wytwórnią często boli? świadomość bycia w pewnym sensie kupionym przez wytwórnie, działających pod dyktando wytwórni zrzekając się w pewnym sensie wolności, a co najważniejsze praw do muzyki. zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że podpisując kontrakt nagraniowy z dużą wytwórnią, prawa do muzyki posiada wytwórnia, nie ty. tak działa standardowy kontrakt. jasne, wytwórnia wykłada kasę (chociaż w tych czasach coraz rzadziej, coraz mniejsze kwoty i patrząc na inne kryteria), nagrywasz płytę, a późniejsz 'odrabiasz' za kasę wyłożoną na płytę. fajnie, bo wytwórnie są w stanie zorganizować dobrą promocję itd. niby wszystko ok, ale kiedy się już spłaciło taką powiedzmy pożyczkę, prawa do muzyki posiada wytwórnia. to tak jakbyś wziął z banku kredyt mieszkaniowy. kupiłeś, mieszkasz, ale po spłaceniu kredytu, dom nie jest twój tylko banku. i ciągle musisz robić pod dyktando.
nie neguję wytwórni, jeśli dla kogoś to jest priorytet to czemu nie. trzeba tylko rozumieć dobrze, że wytwórnie to przede wszystkim insytucje finansowe. one muszą zarabiać i to jest dla nich priorytetem. muzyka? zapewne w jakimś stopniu też, ale przede wszystkim potencjał nabywczy ze strony potencjalnego odbiorcy.. żeby pojawić się na radarze wytwórni nie wystarczy fajnie grać i marzyć, że ktoś pojawi się na koncercie i zaproponuje kontrakt. tak było 40lat temu:D

9 years ago @ PROMOCJA artystó... - Jak pozyskać menadże... · 0 replies · +1 points

Dośka, chyba najlepszym komentarzem na Twój komentarz będzie brak komentarza:D

9 years ago @ Promocja Muzyczna - Butelki Zwrotne - Chce... · 0 replies · +1 points

dobra butelka nie jest zła;]

9 years ago @ Promocja Muzyczna - BlindMind · 1 reply · +1 points

hej,
a jakieś info, link do strony, do muzyki?
pozdrawiam

9 years ago @ PROMOCJA artystó... - Kiedy pozyskać menad... · 0 replies · +1 points

hej,
dzięki za zamieszczenie linka. polecam jednak wklejanie wideo tu: http://promocjamuzyczna.com/promo. pozdrawiam!